nov 16, 2022
2353 Views

ÚJ Magyar Történelmi MoziFilmek (2020-2024): Trianonról, 2006-ról, stb.

Written by

Fontos, hogy itt most NEM a natúr dokumentumfilmeket, vagy sima felébresztős történelmi videókat hanem csak és kizárólag a magyar készítésű történelmi MOZIFILMEK listáját próbálom összeszedni, amik nem csak bemutató, tájékoztató előadás jellegűek, hanem szórakoztató célú (pl. akció, kaland, fantasy, stb.) élő szereplős játékfilmek is egyben, vagy rendes teljes estés rajzfilm animációs mozifilmek:

 

1.:
TRIANONRÓL magyar mozifilm:
„Béke a nemzetek felett” – [ 2022 ]:

Eme interjúban eme trianonos magyar mozifilm készítő producer mond több részletet: Pl., hogy  gigahiteles infókkal + trianonról jóval több infóval készítették el a filmet, mint tervezték, mert +2 évük volt rá, mert eredetileg 2020-ra tervezték, de mégis 2022-es lett eme magyar mozifilm trianonról. 🙂

 

 

 

2.:
MoziFilm 2006-ról: Gyurcsány Ferenc, öszödi beszéd, lázadás:
„Elkúrtuk” – [ 2021 ]:

Eme szintén magyar készítésű, TELJES mozifilm azt dolgozza fel, hogy mik történtek akkor amikor a 2006-os magyar miniszterelnök Gyurcsány Ferenc „öszödi beszéde” nyílvánosságra került, miszerint „elkúrták, de nem kicsit, hanem nagyon, mert hazudtak reggel délben este” s mikor felesége a DK-s mostani főfejes Dobrev Klára a tömegbe lövetett „járulékos veszteség” féle hatalmi céljaival.. ;P

 

 

 

3.:
Magyar MoziFilm a rák ellenszere + Béres Csepp feltalálójáról:
„A feltaláló” – [ 2020 ]:

Az akkori gyógyszermaffia meg őstulkok elnyomása miatt miért nem mondhatták, hogy rák gyógymód mikor az volt.. Még ha nem is teljesen hiteles akkor is jó film szerintem.

 

 

 

4.:
Magyar készítésű új film a magyarságról, hazaszeretetről és az 1848-as forradalomról + szabadságharcról:
„Most vagy soha!” – [ 2024 ]:

5.:
Magyar MoziFilm Antal Józsefről + Gönc Árpádról:
„Blokád” – [ 2022 ]:

Nem tudom mennyire hiteles infókkal van, mert eme magyar mozifilmet se láttam még 🙂

 

6.:
Magyar filmsorozat a régi Erdélyről + a törökökről:
„Tündérkert” – [ 2023 ]:

Ha az előzetes végefelé lévő pörgős részeket jól megfigyeled akkor látni, hogy „orgiázva pöfékelnek” mint raszputyinék és nyílván nem natúr dohányt, mert azt nem szokták szex közben a másik szájába fújni…!!! ^^ ;P

 

7.:
Magyar készítésű mozifilm az erős magyar parasztról:
„Toldi” – [ 2022, rajzfilm ]:

Jók a történetek és tanulságok ,de nagy kár szerintem, hogy régies magyar nyelvezettel van direkt végig az egész film, holott elvileg ugye főleg a gyerekeknek és fiataloknak lenne ezért rajzfilm, viszont pont nekik nem fog tetszeni szerintem emiatt.. 🙁





 

 

+ Régi magyar MoziFilmek a régi magyar történelemről:

Van még sok régi magyar történelmet feldolgozó mozifilm régebbről is mint pl.:

 

– „Mondák a magyar történelemből” rajzfilm sorozat (angyalokkal, szent szellem, stb.)

– „Mátyás király” rajzfilm sorozat (Turull madár, ősszellem segítők, stb.) pl.:

– „Fehérlófia” (ősmagyarságról magyar rajzfilm Jankovics Marcell-től istenanyáról, elementálokról, alvilág+felvilág, stb. amiből a Belga zenés klipet is készített ( hogy jobban értsd miről is szólhat igazából a fehér ló fia ]):

– János Vitéz (1973)

– Szaffi (régi magyar rajzfilm mozifilm)

– Szabadság Szerelem (a magyar 1956-os forradalmi események összegzéséről)

+ 3 féle „Ludas Matyi”, amiből az élő szereplős volt az első színes magyar mozifilm, mert nem csak a rajzfilm meg a Rock & Roll Ludas Matyi van!:
Rock & Roll Ludas Matyi

 

+ Raszputyin (1996-os film), csak félig készítették magyarok, de a leghitelesebb Raszutyin film szerintem, még az orosz féléknél is jobb (a Harry Potteres Piton professzor főszereplésével és sok magyar szereplővel)!:





+ Új készítésű modern magyar történelmi filmek + sorozatok a magyar történelemről:

Amiket még én se láttam a magyarság történelméről:


+ Régi retro magyar film az 1848-as forradalomról és szabadságharcról: Föltámadott a tenger:

– Semmelweis (2023, mozifilm a TOP 3-ban lévő leghíresebb magyar orvosról aki pl. a műtétek előtti klóros vízzeli kézmosás bevezetéséért küzdött [míg a sok nyugati főszaki sarlatánnak átkozta]):

– Hadik (2023, háborús mozifilm a magyarok történelméről):

– Aranybulla (2022 sorozat):

– Hunyadi (2023 vagy 2024-től sorozat a magyar honvédő hősről, de sajna libsik csinálták a sorozatot [állami támogatásból, hogy „ne sírhassanak hogy csak a neresek meg lölő zsebét dagasztják”], ezért a tipikus „nyugati idióta civódások”, „csak a szex, pénz és hatalom”, mások kutyába kezelése és a magyarság lejáratása az igazi tisztességes példakép állítás helyett eléggé látszik a sorozaton, ahogy a tipikus OMG amcsi style is mint pl. ahogy Hunyadi bekussoltatja a saját gyerekét, és ahogy más magyarok is bánnak a magyarral, vagy hogy tuskó vad ösztönember a Hunyadi igazi IQ nélkül stb.):

– The Huns 2021: Orosz film a Hunokról, kapcsold be az automatikus felirat + fordítást, mert nem csak barbárnak mutatja be őket hanem halottfeltámasztó ősmagyar hun sámán is van benne!:







+ Sok további régi retro és új filmek a magyarságról, előzetesben:

+ Egri csillagok 1968 régi magyar film a retro nemzeti magyar vs. muszlim iszlám török honvédő háborúkról:

+ A kőszívű ember fiai retro magyar film a régi nemzeti magyar nemességről:

+ Az „Aggitátorok” nagyon régi retro film a kommunizmusról + a szovjet megszállásról mindkét oldal szemszögéből és főleg az akkori fiatalok nézőpontjából:

+ A Trianoni árulás igaz története:

+ Ha érdekelnek hasonló önfejlesztő mondanivalós videók, akkor heti hírlevélben is kaphatod mindig a legújabbakat, kiemelteket és véletlenszerűeket is örökké ingyen HA a másik weboldalamon beregisztrálsz ÉS azután +1 kattintással jelentkezel az ingyenes vicces önfejlesztő képzés csodára! 😉



+ Bónusz önismereti dokumentumfilmek

+ Ha érdekelnek teljes filmek még akkor eme kategória alatt keresd! 😉



+ Találsz még hasonló vicces, tanulságos pénzügyi részleteket a releváns vicces pénz címkék alatt mint pl. gazdagság, szegénység, luxus, mókuskerék, vállalkozás indítás, befektetés, tárgyalás, stb. 😉

+ Saját őrült memecoin: Vektor Orben ;D

+ Hobbival pénzkeresés online INGYEN:
Hobbival pénzkeresés online INGYEN


A centralizált e-pénz ellentéte a decentralizált digitális pénznek!!!:


Lacce a vállalkozókról!:

Leszavazták a készpénzhasználat alkotmányos védelmét:

+ A készpénz korlátozása minden magyart érintő ügy!

🙂

Eme őrület KATEGÓRIÁI:
(nagy)városi · 2D mese, rajzolt rajzfilm · agymosás ! · álcáz · állami · angyalok · animációs · átver · barátság is van benne · beteg · biztonság · bűn(öz) · cél · csalódott · csoport - közösség - hálózat · dokumentumfilmek · düh · életérzés · életrajzi · élő szereplős, színészek · előzetesek · érzelmek · fantasy · félelem · FELIRAT: Nincs · felismerés · feltétel · férfiak, férjek, fiúk · földrajz, kontinens, terület, tér, föld , kert · főnök, uralkodó · fordítva · francia · gazdaság · gonosz · háború · HANG: Eredeti Magyar · HANG: MAGYAR (szinkronizált, eredeti magyar, vagy nyelv nélkül is érthető) · harc · hatalom · háttérhatalom · hazudik · hírességek · hivatal, hivatali, hivatalos · Hogyan? · hosszabb cikkek · ideges · igaz történet alapján · igazi valós történet is lehetne · ingyen · irodai · · Jog, Jogász, Ügyvéd, Törvény · katonai · képzés, tanfolyam, tanulás · Kiemelt · Kiemelt ! · Kiemelt ! ! · Kiemelt ! ! ! · kockáztat · komoly / mondanivalós · konfliktus, ellenséges · konzervatív · korrupció · középkor · lélek · lista · lop · luxus · Magyarországra, magyarokra jellemző · médiamanipuláció · megoldás · menny · mester, guru, vezető · misztikus · mítikus lények · motiváció · mozifilm · múlt · művészet, költészet, irodalom, vers · nagy · Nehogy · nem vicces · offline · okos · OMG · önbizalom · Önfejlesztő · önismeret, önfejlesztés · orosz · orvos · ŐsMagyar · ötlet · paraszt · pénz · politika · politika ! · profi · rendőrök · retro · rossz · sok · sorozat · spirituális, ezotéria · szegény · székely · szerelem · szerződés · szomorú · találmányok · TanMese · társadalmi álarc ! · teljes film online · természetfeletti képességek · terrorista · tippek · titkos, rejtélyes, titok · történet · tüntetés / lázadás · tűz · TV · üzleti tárgyalás, meeting · vallás · válság · váratlan meglepetés · varázslat, mágia · vidéki, falu, tanya · videók · világháború

Mond el hogy tetszett

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük